Refleksol®

Grupa rolet tekstylnych w charakterze pionowych osłon przeciwsłonecznych, przeznaczonych do montażu wewnętrznego lub zewnętrznego. Konstrukcja rolet wykonana jest z ekstrudowanego aluminium. Rolety posiadają możliwość sterowania manualnego lub elektrycznego. Charakteryzują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. Produkty te ograniczają nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń, eliminują refleksy świetlne w pomieszczeniach i poprawiają komfort pracy przy ekranach komputerowych.

Wybierz model

PROSTOTA I ELEGANCJA 

Nowoczesna architektura charakteryzuje się transparentnymi konstrukcjami, które symbolizują nowoczesność, otwartość czy powiązanie z naturą. Tendencja do łączenia szkła i aluminium ma jednak szczególne znaczenie w odniesieniu do architektury energooszczędnej. Szklane fasady przepuszczają promieniowanie słoneczne, które ogrzewa wnętrze budynku i doświetla je naturalnym światłem dziennym. Z drugiej jednak strony, zbyt duże natężenie światła słonecznego to w porze letniej nadmierne zyski ciepła, pojawiające się na ekranach monitorów kontrasty czy mogący wystąpić efekt oślepienia użytkowników, które wpływają nie tylko na niekorzystne parametry środowiska wewnątrz budynku, ale przyczyniają się również do zwiększonej konsumpcji energii elektrycznej na potrzeby wentylacji i chłodzenia. Dlatego jeszcze na etapie projektowania warto przewidzieć możliwość zamontowania odpowiedniej osłony przeciwsłonecznej.

Osiągnięcie równowagi między światłem a cieniem gwarantuje zastosowanie rolety tekstylnej Refleksol®, która poza funkcją zaciemniającą, stanowi doskonały element dekoracyjny. Tkaniny stosowane w roletach, dzięki swoim właściwościom powstrzymują powstawanie efektu cieplarnianego wewnątrz pomieszczenia, dzięki czemu produkt ten, pomaga w zachowaniu stałej, komfortowej temperatury w pomieszczeniach szczególnie tych, narażonych na działanie promieni słonecznych. Umożliwia to ograniczenie użycia urządzeń klimatyzacyjnych i przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków. Tekstylia, wykonane są z wytrzymałego włókna poliestrowego lub włókna szklanego, powlekanego warstwą PVC, co sprawia,  że są także odpowiednio odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, utrzymując przy tym trwałość kolorów.

System Refleksol® występuje w kilku wariantach i wielkościach, a w zależności od przeznaczenia, kaseta (czy rura nawojowa w przypadku wersji bez kasetowej) może być montowana we wnęce okiennej, na fasadzie budynku lub być ukryta w ociepleniu. Rolety mogą mieć prowadzenie listwowe, linkowe, a w przypadku montażu wewnętrznego mogą występować w wersji wolnowiszącej. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego rodzaju prowadnicy można uzyskać efekt pełnego zaciemnienia, co często jest pożądane w przypadku sal konferencyjnych czy kinowych.

Skontaktuj się z nami

Damian Walkarz

damian.walkarz@selt.com 668 865 286 Więcej kontaktów

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.