Markizy

Funkcjonalne, tekstylne zadaszenia balkonów lub tarasów. Markizy, występują w wersji kasetowej lub bezkasetowej. Umożliwiają przesłonięcie znacznych powierzchni przy relatywnie małych wymiarach kasety. Dostępna jest możliwość zastosowania pełnej automatyki pogodowej. Markizy są produktem stosunkowo łatwym w montażu. Montaż można wykonać samodzielnie i zrealizować go za pomocą uchwytów ściennych, krokwiowych lub sufitowych.

Wybierz model

BEZPIECZNE OBCOWANIE ZE SŁOŃCEM

Zmiany klimatyczne i zmieniające się trendy architektoniczne sprawiły, że osłony te stały się popularne także w innych krajach, głównie jako zabezpieczenie witryn sklepowych czy restauracji przed nadmiernym nasłonecznieniem. Ostatnie lata pokazały, że markizy coraz częściej montowane są również na balkonach i tarasach budynków mieszkalnych, poprawiając komfort wypoczynku w upalne dni, a przy okazji chroniąc przed krótkotrwałym deszczem.

W zależności od przeznaczenia, do dyspozycji inwestora jest pełna gama markiz, zarówno tarasowych jak i balkonowych. Konstrukcja produktu, wykonana jest z ekstrudowanego aluminium. Zastosowanie bardzo wytrzymałego łańcucha Flyera na przegubach ramion zapewnia trwałość i niezawodność działania markizy przez wiele lat. W niektórych modelach występuje możliwość zastosowania aluminiowego daszka, który ochrania zwiniętą tkaninę i podkreśla estetyczny wygląd całej konstrukcji.

Markizy wyposażone są w wysokogatunkowe tkaniny akrylowe, dodatkowo zabezpieczane impregnatem na bazie Teflonu, dzięki czemu cechują się bardzo wysoką trwałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Dla podniesienia komfortu użytkowania, markizy zostały wyposażone również w możliwość sterowania elektrycznego w tym pełną automatykę pogodową.

Alternatywą do zastosowania markiz poręczowych, szczególnie na niewielkich przestrzeniach okiennych mogą być markizolety, które stanowią połączenie funkcji tradycyjnych markiz z roletą tekstylną. Zastosowanie tego typu produktu daje możliwość zacienienia pomieszczenia i tym samym obniżenia temperatury.  Z kolei, jako roleta chroni wnętrze przed nasłonecznieniem, a dzięki otwarciu części markizowej zapewnia również dobry widok na zewnątrz. Markizoleta jest systemem kasetowym i w zależności od wizji projektanta mogą być wyposażone w aluminiową kasetę o owalnym lub kwadratowym przekroju.

Markizy są rozwiązaniem nowoczesnym, bardzo uniwersalnym oraz ekonomicznym w zastosowaniu. Jest to nie tylko doskonała ochrona przeciwsłoneczna, ale również atrakcyjny i estetyczny wygląd. Ponad sto różnych kolorów i wzorów tkanin, w połączeniu z pięcioma kolorami konstrukcji aluminiowych z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów i pozwoli na idealne wkomponowanie markiz w otoczenie.

Skontaktuj się z nami

Agata Brandt

agata.brandt@selt.com 608 647 732 Więcej kontaktów

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.