polski
english

Do Państwa dyspozycji oddajemy opracowaną w przejrzysty, a zarazem nowatorski sposób internetową bibliotekę CAD, mając nadzieję że narzędzie to ułatwi Państwu pracę. Zdajemy sobie bowiem sprawę, ile architekci i projektanci poświęcają czasu na tworzenie projektu, jak istotny jest każdy element. Dzięki dostępowi do rysunków dwg będą mogli Państwo w każdej chwili pobrać detale dotyczące poszczególnych produktów i wrysować je odpowiednio do projektu. W razie potrzeby, pomocą chętnie służy również nasz Dział Realizacji Projektów, który oferuje wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji.

ŻALUZJE FASADOWE

C50

Żaluzje fasadowe C50


Żaluzje C50 to system, który doskonale nadaję się do montażu ściennego, wnekowego czy fasadowego. Żaluzje te w odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań na rynku, posiadają lamele o zwiększonej sztywności, co pozwala na zastosowanie ich zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Produkt  może być osłonięty blachą  aluminiową  giętą  o  grubości  1,2mm  lub  2,0mm i w  zależności od  konfiguracji, może  być  dopasowana  pod  wszelkie rozwiązania elewacyjne. W zależności od przeznaczenia, system może występować z prowadzeniem linkowym lub, w przypadku zastosowania wewnętrznego, może stanowić wersję wolnowiszącą. Taśma podnosząca i drabinka na której spoczywa żaluzja, wykonane są z włókna poliestrowego o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie i przecieranie i odporne na działanie promieni UV i innych warunków atmosferycznych. Dzięki możliwości płynnego sterowania kątem pochyłu lameli, użytkownik ma możliwość swobodnej regulacji natężenia światła wewnątrz pomieszczenia. System moze być sterowany ręcznie, jak i elektrycznie.

Parametry Techniczne:


- płaskie pióra w kształcie litery C,
- minimalna wysokość pakietu,
- prowadnice linkowe,
- szeroka gama kolorystyczna,
- napęd ręczny (korba) lub elektryczny,
- maksymalne wymiary: szer. 3m, wys. 3m,
- zastosowanie wewnętrzne i zewnętrzne.
C50
pobierz plik DWG

C80

C80
pobierz plik DWG

Z90

Z90 HF
pobierz plik DWG
Z90
pobierz plik DWG

C80 BOX

C80 BOX
pobierz plik DWG

Z90 BOX

Z90 BOX
pobierz plik DWG

C50 SLIM

Żaluzja C50 SLIM

Żaluzje C50 SLIM to rozwiązane stworzone specjalnie z myślą o nowoczesnych wnętrzach pomieszczeń biurowych i obiektów mieszkalnych. System może być montowany zarówno do ściany, sufitu czy we wnęce okiennej. Konstrukcję stanowi tutaj szyna, wykonana z ekstrudowanego aluminium, dzięki czemu wraz z belką dolną może być polakierowana na dowolny kolor z palety RAL. Dodatkowo odwrócenia szyny pozwoliło zwiększyć walory estetyczne i użytkowe systemu. Lamele żaluzji o grubości 0,21mm wykonane są z profilowanego aluminium i dodatkowe  wzbogacone magnezem, co zapewnia ich zwiększoną elastyczność. System może występować z prowadzeniem linkowym lub jako wersja wolnowisząca. Taśma podnosząca i drabinka na której spoczywa żaluzja, wykonane są z włókna poliestrowego o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie i przecieranie. Dodatkowo, tekstylia są utrwalane termicznie, odporne na działanie promieni UV. Żaluzja może być sterowana zarówno ręcznie, jak i elektrycznie.

 Parametry Techniczne:

- płaskie pióra w kształcie litery C,
- minimalna wysokość pakietu,
- prowadnice linkowe lub wersja wolnowisząca,
- szeroka gama kolorystyczna,
- napęd ręczny (sznurek) lub elektryczny,
- maksymalne wymiary: szer. 4.0 m, wys. 3.5 m,
- zastosowanie wyłącznie wewnętrzne.
C50 SLIM MA
pobierz plik DWG
C50 SLIM
pobierz plik DWG
C50 SLIM
pobierz plik DWG
C50 SLIM
pobierz plik DWG
C50 SLIM
pobierz plik DWG
C50 SLIM
pobierz plik DWG

C80 FLAT

C80 FLAT
pobierz plik DWG

REFLEKSOL® ROLETY TEKSTYLNE

Refleksol 76

System Refleksol 76 przeznaczony jest do montażu ściennego, sufitowego, wnękowego lub fasadowego. Główną zaletą tego produktu są niewielkie wymiary kasety. W zależności od dobranej konfiguracji system może być wyposażony w tradycyjne prowadnice listwowe lub estetyczne linki z naciągiem ze stali nierdzewnej. Dzięki zastosowaniu prowadnicy G80  w zastosowaniu wewnętrznym można uzyskać efekt całkowitego zaciemnienia. Konstrukcja systemu wykonana jest z ekstrudowanego aluminium i może być lakierowana na dowolny kolor z palety RAL. Tkaniny zastosowane w roletach dostarczane są przez europejskich, renomowanych producentów i posiadają wszelkie wymagane dopuszczenia i certyfikaty. System może być sterowany zarówno ręcznie, jak i elektrycznie.

Parametry Techniczne:

-  wymiary kasety: szer. 76 mm, wys. 81 mm,
€-  wymiary maksymalne: szer. 2.6 m, wys. 2.6 m,
€-  konstrukcja w dowolnym kolorze z palety RAL,
€-  szeroka gama tkanin,
€-  napęd ręczny lub elektryczny
76
pobierz plik DWG

Refleksol 90

Refleksol 90 to odpowiednie rozwiązanie tam, gdzie kaseta systemu Refleksol 103 może wydawać się zbyt duża. System przeznaczony jest do montazu ściennego, wnękowego i fasadowego. W zależności od dobranej konfiguracji może posiadać zarówno prowadzenie listowowe lub linkowe. Dzięki zastosowaniu prowadnicy G80 możliwe jest uzyskanie całkowitego zaciemnienia. Dodatkowo Refleksol ten może być wyposażony w profile przeciwwietrzne tzw. ANTYWIND, które chronią tkaninę przed oddziaływaniem porywistego wiatru. System może być sterowany zarówno ręcznie, jak i elektrycznie.

Parametry techniczne

•- wymiary kasety: szer. 90mm, wys. 96mm, •

- wymiary maksymalne: szer. 3.0m, wys. 4.0m,

- konstrukcja w dowolnym kolorze z palety RAL, •

- szeroka gama tkanin, • możliwość zastosowania profilu przeciwwietrznego,

- napęd ręczny lub elektryczny

90
pobierz plik DWG

Refleksol XL

Refleksol XL

Refleksol XL to system bezkasetowy, przystosowany do montażu ściennego oraz sufitowego. Dzięki estetycznym uchwytom wykończonym ze stali nierdzewnej sprawia, że system ten znakomicie nadaje się do nowoczesnych wnętrz. Refleksol XL występuje z prowadzeniem linkowym, a w przypadku zastosowanie wewnętrznego może być zastosowany jako wersja wolnowisząca. Rozwiązanie to może być sterowane zarówno ręcznie (korba lub łańcuszek), jak i elektrycznie.

Parametry techniczne

- wymiary maksymalne: (wewnątrz: szer. 4m, wys. 4m), (na zewnątrz: szer. 3m, wys. 3m), •

- konstrukcja w dowolnym kolorze z palety RAL, •

- szeroka gama tkanin,

•- doskonały do przesłonięcia dużych powierzchni,

•- napęd ręczny lub elektryczny.

XL
pobierz plik DWG
XL MA
pobierz plik DWG

Refleksol XS

Refleksol XS

Refleksol XS to najmniejsza roleta tesktylna z rodziny systemów bezkasetowych. Idealnie nadaje się tam, gdzie mamy do wykorzystania niewiele miejsca na montaż. Estetyczne uchwyty i wykończenie ze stali nierdzewnej sprawia, że system ten znakomicie nadaje się do nowoczesnych wnętrz. Produk ten może występować zarówno z prowadnica linkową 2,5mm oraz jako wersja wolnowisząca. Jest to rozwiązanie przeznaczone do montażu wyłączniewewnątrz obiektów. Refleksol XS może być sterowany zaówno recznie, jak i elektrycznie.

Parametry techniczne

- wymiary maksymalne: szer. 3m, wys. 3m, •

- system przeznaczony do stosowania wewnątrz, •

- konstrukcja w dowolnym kolorze z palety RAL, •

- dostępna szeroka gama tkanin, •

- napęd ręczny lub elektryczny

XS
pobierz plik DWG

Refleksol 103

Refleksol 103

Refleksol 103 przeznaczony jest do montażu ściennego, wnękowego lub fasadowego.Jest to rozbudowany w możliwości prodult, który w zależności od dobranej konfiguracji, może posidać prowadzenie listowege lub linkowe. Dzięki zastosowaniu prowadnicy G80 może jest uzyskanie efektu całkowitego zaciemnienia, a prowadnice GC30 i GC30FD mogą stanowić element nośny dla kasety, w związku z czym nie ma konieczności jej mocowania.  System jest dodatkowo wyposażony w profile przeciwwietrzne ANTYWIND, które chronią tkaninę przed porywistym wiatrem. Produkt może być sterowany zarówno ręcznie, jak również elektrycznie.

Parametry techniczne

- wymiary kasety: szer. 107mm, wys. 117mm, •

- wymiary maksymalne: szer. 4,5m, wys. 4m, •

- konstrukcja w dowolnym kolorze z palety RAL, •

- szeroka gama tkanin, •

- możliwość zastosowania profilu przeciwwietrznego, •

- napęd ręczny lub elektryczny.

103
pobierz plik DWG

Refleksol 120

Refleksol 120 to system przeznaczony do montażu podtynkowego, wnękowego oraz montażu fasadowego. Kaseta o przekroju kwadratowym wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, zakończona pokrywami bocznymi z odlewów ciśnieniowych, które nadają jej estetyczny wygląd. Stosując prowadnice GC30F lub GC30 FD system staje się samonośnym, co ułatwia montaż i jednocześnie umożliwia tworzenie dowolnej ilości modułów. W przypadku montażu podtynkowego stosuje się kasetę o przekroju kwadratowym, wykonaną z blachy aluminiowej o grubości 1,2 mm lub 2,0 mm, zakończoną pokrywami bocznymi z odlewów ciśnieniowych. Ścianka frontowa kasety dodatkowo wyposażona jest w wypust, umożliwiający wykonanie zewnętrznej wyprawy tynkarskiej. W zależności od potrzeb i miejsca montażu istnieje także możliwość zastosowania tradycyjnych prowadnic listwowych lub estetycznej linki stalowej. Tkaniny zastosowane w roletach dostarczane są przez europejskich, renomowanych producentów i posiadają wszelkie wymagane dopuszczenia i certyfikaty. System może być sterowany wyłącznie elektrycznie.

Parametry Techniczne

€- wymiary kasety: szer. 126 mm x wys. 126 mm,
-€ wymiary maksymalne: szer. 4.5 m, wys. 4.0 m,
dla wersji samonośnej: szer. 3.5 m, wys. 4.0 m,
€-  konstrukcja w dowolnym kolorze z palety RAL,
-€ szeroka gama tkanin,
€- napęd elektryczny

120
pobierz plik DWG

Refleksol 125

Refleksol 125 jest nowoczesnym systemem fasadowym służącym do zaciemniania pomieszczeń, montowanym na fasadzie budynku. Cechą charakterystyczną systemu jest kaseta wykonana z ekstrudowanego aluminium o przekroju owalnym, która jest zamocowana na stalowych linach o przekroju 10mm, które wraz z uchwytami stanowią dla niej element nośny. Konstrukcja systemu wykonana jest z ekstrudowanego aluminium i może być lakierowana na dowolny kolor z palety RAL. Tkaniny zastosowane w roletach dostarczane są przez europejskich, renomowanych producentów i posiadają wszelkie wymagane dopuszczenia i certyfikaty. System może być sterowany wyłącznie elektrycznie.

Parametry Techniczne

-€ średnica kasety 125 mm,
€- wymiary maksymalne: szer. 3.5 m, wys. 4.25 m,
€- konstrukcja w dowolnym kolorze z palety RAL,
€- szeroka gama tkanin,
€- wyłacznie napęd elektryczny
125
pobierz plik DWG

Refleksol XXL

Refleksol XXL to system bezkasetowy przeznaczony do montażu ściennego oraz sufitowego. Jego główną cechą jest możliwość przysłaniania dużych przestrzeni jak sale wykładowe, audytoryjne czy powierzchnie przemysłowe. System występuje z prowadzeniem linkowym. W przypadku montażu wewnętrznego możliwe jest zastosowanie go w wersji wolnowiszącej. Tkaniny zastosowane w roletach dostarczane są przez europejskich, renomowanych producentów i posiadają wszelkie wymagane dopuszczenia i certyfikaty. Refleksol XXL może być sterowany zarówno ręcznie, jak i elektrycznie.


Parametry techniczne

- wymiary maksymalne: (wewnątrz: szer. 4,5m, wys. 5m), (na zewnątrz: szer. 3m, wys. 3m),
- konstrukcja w dowolnym kolorze z palety RAL,
- szeroka gama tkanin,
- doskonały do przesłonięcia dużych powierzchni,
- napęd ręczny lub elektryczny.

XXL
pobierz plik DWG

Markizoleta 103

Markizoleta jest systemem łączącym funkcje rolety oraz markizy. Daje możliwość zacienienia i obniżenia temperatury wewnątrz pomieszczenia. Jako roleta chroni przed nasłonecznieniem, a otwarcie części markizowej zapewnia dobry widok na zewnątrz.
MR103
pobierz plik DWG

Markizoleta 120

Markizoleta 120 jest systemem łączącym funkcję rolety oraz markizy. Innowacją systemu jest zastosowanie kasety o przekroju kwadratowym. W zależności od specyfiki montażu możemy zastosować prowadnice GC30, GC30F i GC30 FD.
MR120
pobierz plik DWG

Refleksol ZiiiP 95

ZiiiP 95
pobierz plik DWG

Refleksol ZIIIP 120

ZiiiP 120
pobierz plik DWG

Refleksol ZiiiP BOX

ZiiiP BOX
pobierz plik DWG

Refleksol 85 SA/MA/A

Refleksol® 85 to system wolnowiszący, stworzony z myślą o zacienianiu nowoczesnych wnętrz. Może być montowany zarówno do ściany, sufitu, jak również we wnęce okiennej. Elegancki wygląd systemu zapewnia kwadratowa kaseta o niewielkich gabarytach, wykonana z ekstrudowanego aluminium. System wyposażony jest w mechanizm sprężynowo-łańcuszkowy, który zapewnia sprawne sterowanie roletą. System występuje w dwóch wariantach Refleksol® 85 Manual oraz Refleksol® 85 Semi-Automat, który dodatkowo, dzięki unikalnemu kształtowi belki dolnej, umożliwia sterowanie roletą bez użycia łańcuszka. Wystarczy delikatny ruch i tkanina zwija się samoczynnie. Refleksol® 85 SA dzięki swoim walorom estetycznym, poza funkcją zacieniającą, może stanowić również doskonały motyw dekoracyjny, który pozwoli podkreślić nowy wygląd wnętrza.

 

Parametry Techniczne:

- wymiary kasety: szer. 85 mm, wys. 85 mm,
­ - wymiary maksymalne:
R85 SA: szer. 2.2 m, wys. 2.5 m,
R85 MA: szer. 2.5 m, wys. 3.0 m,
szer. 2.2 m, wys. 2.5 m (dla tkaniny Polyscreen 550),
­ - konstrukcja w dowolnym kolorze z palety RAL,
­ - dostępna szeroka gama tkanin,
­ - napęd ręczny

R85 MA
pobierz plik DWG
R85 SA
pobierz plik DWG
R85A
pobierz plik DWG

VERANDA

Veranda 206

Veranda 206 to roleta tekstylna przeznaczona do przesłaniania od wewnątrz powierzchni płaskich i ukośnych  jak świetliki dachowe czy ogrody zimowe. System zaprojektowany został specjalnie do zabezpieczania pomieszczeń biurowych, sal projektowych czy  konferencyjnych przed nadmiernym nagrzaniem. Dzięki możliwości zastosowania dwóch tkanin o różnym stopniu przezierności, w zależności od potrzeby, jesteśmy w stanie uzyskać  efekt całkowitego zaciemnienia lub dopuścić wymaganą ilość światła, przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony  przeciwsłonecznej. Zastosowanie dwóch współpracujących ze sobą napędów z wbudowanymi czujnikami przeciążeniowymi, zapewnia stałe napięcie tkaniny, a zgrabna kaseta wykonana z esktrudowanego aluminium, doskonale wpasowuje się nawet w niewielka wnętrza.

Parametry techniczne

- dwie kasety: szer. 107 mm, wys. 117 mm, •

- wymiary maksymalne: szer. 2,3m, wys. 2,3m,

•- konstrukcja w dowolnym kolorze z palety RAL, •

- możliwość zastosowania dwóch różnych tkanin w wersji dual, •

- wyłącznie napęd elektryczny, •

- system przeznaczony do wewnątrz.

Veranda 206
pobierz plik DWG

Veranda FTS

System Veranda FTS  przeznaczony jest do przysłaniania płaskich powierzchni poziomych lub ukośnych jak ogrody zimowe, czy świetliki dachowe. W rozwiązaniu tym zastosowano dwa silniki z wbudowanymi czujnikami przeciążeniowymi. Jeden z nich odpowiada za pracę rolety, drugi z  kolei za utrzymaniea stałego napięcia tkaniny. Tym samym Veranda FTS umożliwia przysłanie dużych i zarazem wąskich powierzchni. Elementy konstrukcyjne rolety (kaseta, prowadnice, belka dolna) wykonane są z ekstrudowanego aluminium i lakierowane techniką proszkową, co zabezpiecza powierzchnię przed wpływem promieniowania UV i innych czynników atmosferycznych. System przewidziany do stosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Tekstylia stosowane w VERANDACH  wykonane są bardzo wytrzymałego włókna poliestrowego, powlekanego grubą warstwą PVC, co sprawia,  że są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, ogień czy kurz, co potwierdzają odpowiednie atesty i certyfikaty VERANDA występuje wyłącznie ze sterowaniem elektrycznym, a możliwość zastosowania automatyki pogodowej umożliwia użytkownikowi pełną kontrolę zmieniających się warunków atmosferycznych.

Parametry techniczne

- wymiary maksymalne: szer. 4,5m, wys. 6,5m, •

- konstrukcja w dowolnym kolorze z palety RAL, •

- napęd elektryczny, •

- system naciągu tkaniny, •

- veranda przeznaczona jest do przesłonięcia ogrodów zimowych i świetlików dachowych.

Veranda FTS
pobierz plik DWG

Veranda

System Veranda jest to rozwiązanie zaprojektowane do przysłaniania płaskich powierzchni poziomych i ukośnych, takich jak ogrody zimowe, czy świetliki dachowe. System przewidziany do zastosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Roleta VERANDA została wyposażona w system naciągu tkaniny, który utrzymuje jej napięcie nawet na dużych powierzchniach. Elementy konstrukcyjne rolety (kaseta, prowadnice, belka dolna) wykonane sąz ekstrudowanego aluminium i lakierowane techniką proszkową, co zabezpiecza powierzchnię przed wpływem promieniowania UV i innych czynników atmosferycznych. Dzięki temu produkt może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Ponadto tekstylia stosowane w VERANDACH  wykonane są bardzo wytrzymałego włókna poliestrowego, powlekanego grubą warstwą PVC, co sprawia,  że są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, ogień czy kurz, co potwierdzają odpowiednie atesty i certyfikaty. VERANDA występuje wyłącznie ze sterowaniem elektrycznym, a możliwość zastosowania automatyki pogodowej umożliwia użytkownikowi pełną kontrolę zmieniających się warunków atmosferycznych.


Parametry techniczne

- wymiary maksymalne: szer. 4,5m, wys. 5m, •

- konstrukcja w dowolnym kolorze z palety RAL,

•- napęd elektryczny, •

- system naciągu tkaniny, •

- montaż modułowy, •

- veranda przeznaczona jest do przesłonięcia ogrodów zimowych i świetlików dachowych.

Veranda
pobierz plik DWG

Veranda S

Veranda S to roleta tekstylna przeznaczona do przesłaniania płaskich i ukośnych powierzchni o nieregularnych kształtach jak trójkąty czy trapezy, co umożliwia umieszczenie systemu naciągu wewnątrz rury nawojowej. System ten nadaje się do zabezpieczenia świetlików czy ogrodów zimowych przed nadmiernym nagrzaniem. Elementy konstrukcyjne rolety (kaseta, prowadnice, belka dolna) wykonane są z ekstrudowanego aluminium i lakierowane techniką proszkową ,co zabezpiecza powierzchnię przed wpływem promieniowania UV i innych czynników atmosferycznych.  Dzięki temu produkt może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Tekstylia stosowane w VERANDACH S wykonane są bardzo wytrzymałego włókna poliestrowego, powlekanego grubą warstwą PVC, co sprawia,  że są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, ogień czy kurz, co potwierdzają odpowiednie atesty i certyfikaty. Dodatkowo, odpowiednie napięcie włókien wpływa na stabilność tkaniny w czasie jej użytkowania, a jakość polimerów użytych przy jej produkcji ma znaczący wpływ na utrzymanie trwałości kolorów. VERANDA występuje wyłącznie ze sterowaniem elektrycznym, a możliwość zastosowania automatyki pogodowej umożliwia użytkownikowi pełną kontrolę zmieniających się warunków atmosferycznych.

Parametry techniczne

- wymiary maksymalne: szer. 3m, wys. 3m, •

- możliwość przysłaniania powierzchni płaskich i ukosnych w kształcie trójkątów i symetrycznych trapezów,

- konstrukcja w dowolnym kolorze z palety RAL,

•- wyłacznie napęd elektryczny, •

- system naciągu tkaniny, •

- montaż modułowy,

• - veranda przeznaczona jest do przesłonięcia ogrodów zimowych i świetlików dachowych.

Veranda S
pobierz plik DWG

SUNBREAKER ŁAMACZE ŚWIATŁA

Sunbreaker 210

Sunbreaker 210 (system łamaczy światła) jest wysoce wydajnym zewnętrznym systemem przeciwsłonecznym, który może jednocześnie służyć jako ozdobny element architektoniczny budynku. Lamele oraz prowadnice wykonane z ekstrudowanego aluminium zapewniają lekkość konstrukcji, oferując jednocześnie dużą wytrzymałość. Sunbreaker jest systemem ruchomym o zakresie obrotu piór 0-90 stopni, montowany może być w płaszczyźnie pionowej jak i poziomej. Sunbreaker 210 jest doskonałym sposobem na uatrakcyjnienie bryły architektonicznej budynku oraz znaczne zredukowanie zużycia energii przeznaczonej na klimatyzowanie pomieszczeń. Pióra oraz prowadnice systemu Sunbreaker 210 wykonane są w technologii tłoczonego aluminium. Konstrukcja piór: grubość ścianek oraz kształt z wewnętrznymi zastrzałami gwarantuje lekkość konstrukcji, jednocześnie zapewniając wysoką wytrzymałość. Pióra montowane są do prowadnic za pomocą elementów z wytrzymałego tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Łożyskowanie piór w prowadnicach oraz konstrukcja elementów zespołu napędowego zapewnia bezgłośną pracę systemu zarówno w trakcie obrotu piór, jak i w położeniu stałym. Specjalnie zaprojektowany system mocowania piór umożliwia błyskawiczny montaż i demontaż bez użycia specjalistycznych narzędzi.

Pióro Typ A przeznaczone jest do płaszczyzn poziomych (zadaszenia, świetliki dachowe). Specjalny kształt pióra w pozycji zamkniętej chroni przed opadami atmosferycznymi.

Pióro Typ B przeznaczone jest do przesłaniania powierzchni poziomych i pionowych (fasady budynków, ściany pergoli). Kształt pióra zapewnia estetyczną osłonę przed promieniami słonecznymi. Występują ono również jako system stały, bez możliwości obrotu.

Montaż piór odbywa się za pośrednictwem specjalnych uchwytów wykonanych z tłoczonego aluminium dających możliwość ustawienia pióra w pozycji 0-15-30-45-60°. Uchwyty umożliwiają mocowanie pióra bezpośrednio do ściany lub fasady budynku. Możliwe jest również mocowanie piór poprzez boczne blachy montażowe bezpośrednio do zewnętrznej konstrukcji nośnej lub wnęki. W zależności od potrzeb oferujemy kilka rodzajów bocznych blach montażowych.

Parametry Techniczne:

 - wymiary maksymalne pojedynczego modułu: szer. 4 m, wys. 6.02 m,
 - konstrukcja aluminiowa w dowolnym kolorze z palety RAL,
 - kąt nachylenia piór stały lub sterowany silnikiem elektrycznym,
- lekka konstrukcja aluminiowa zapewniająca dużą wytrzymałość i trwałość produktu,
 - eleganckie i nowoczesne wzornictwo
SUNBREAKER 210
pobierz plik DWG
SUNBREAKER 210 2
pobierz plik DWG

Sunbreaker 300

Sunbreaker 300 (system łamaczy światła) to rodzaj osłony przeciwsłonecznej, montowanej na fasadzie budynku w celu ochrony dużych, szklanych powierzchni przed nadmiernym oddziaływaniem promieni słonecznych. Nowoczesny wygląd systemu umożliwia również idealne dopasowanie do estetyki budynku, dzięki czemu produkt może stanowić doskonały element dekoracyjny fasady. Jego ciekawy design i szeroka gama kolorystyczna sprawia, że obiekt zyskuje nowy, wyrazisty charakter. Możliwość sterowania kątem pochyłu lameli (0-120°), pozwala na wybór odpowiedniego stopnia zaciemnienia, co umożliwia użytkownikowi indywidualne zarządzanie dostępem naturalnego światła. Zastosowanie łamaczy światła typu Sunbreaker 300 pozwala znacznie poprawić bilans energetyczny budynku. Optymalnie zaprojektowane rozwiązania zatrzymują nawet do 80 % promieni słonecznych, pozwalając tym samym na obniżenie zużycia energii elektrycznej przez urządzenia klimatyzacyjne nawet do 30%. Konstrukcja systemu Sunbreaker 300 składa się z kompletu piór o szerokości 300 mm, wkładek pióra, zatyczek, prowadnicy z osadzonymi łożyskami, cięgna napędowego połączonego z silnikiem za pomocą ramienia silnika, zespołu silnika liniowego. Pióra wykonane z ekstrudowanego aluminium, montowane są do prowadnic za pomocą elementów ze stali nierdzewnej osadzonych w łożyskach z wysokowytrzymałego tworzywa sztucznego. Łożyskowanie piór w prowadnicach oraz konstrukcja elementów zespołu napędowego zapewnia bezgłośną pracę systemu w trakcie obrotu. Pióra mocowane są w rozstawie umożliwiającym po ich zamknięciu uzyskanie pełnego zacienienia. Wytrzymałość konstrukcyjna piór została sprawdzona pod względem statycznym, a ich kształt uwzględnia optymalne współczynniki aerodynamiczne i wielkości powierzchni obciążonych wiatrem z uwzględnieniem warstwy oblodzenia. Pióra montowane są do prowadnic samonośnych, które wykonane są z ekstrudowanego aluminium i składają się z części stałej i ruchomej. System Sunbreaker 300 może być łączony modułowo, poprzecznie. Wówczas skrajna prowadnica jednego modułu staje się prowadnicą dla drugiego modułu. System łamaczy światła jest montowany do zewnętrznej konstrukcji nośnej fasady.

Parametry Techniczne


- wymiary maksymalne pojedynczego modułu: szer. 4,5 m, wys. 7 m,
- możliwość zmiany kąta nachylenia piór,
- system sterowany za pomocą silnika elektrycznego,
- nowoczesna osłona przeciwsłoneczna,
- element architektoniczny i dekoracyjny fasady
SUNBREAKER 300
pobierz plik DWG
SUNBREAKER 300 2
pobierz plik DWG

SUNBREAKER 400

SUNBREAKER 400
pobierz plik DWG

Sunbreaker Clip

Sunbreaker Clip to rozwiązanie stałych łamaczy światła, które poza funkcją ochrony przeciwsłonecznej mogą stanowić dokonały element dekoracyjny każdej fasady. System wykonany jest z  ekstrudowanych profili aluminiowych. Odpowiednio dobrana grubość ścianek oraz kształt piór zapewniają dużą wytrzymałość całej konstrukcji przy zachowaniu niskiej wagi konstrukcji. Sunbreaker Clip składa się z kompletu prowadnic mocowanych do budynku lub konstrukcji wsporczej. Do prowadnic, z wykorzystaniem wkładek dystansowych o różnych długościach, wsuwane i mocowane są aluminiowe uchwyty piór. Specjalny kształt piór oraz współpracujących z nimi uchwytów umożliwia szybki montaż poprzez zatrzaśnięcie się pióra na uchwycie. Taki sposób montażu eliminuje potrzebę użycia specjalistycznych narzędzi oraz znacznie przyspiesza i ułatwia pracę. System dostępny z trzema rodzajami piór: typ C 115, C 160 oraz Z 154:

- Pióro C 115 w kształcie litery C i szerokości 115 mm, mocowane pod kątem 45 stopni.

- Pióro C 160 p w kształcie litery C i szerokości 160 mm, które  można zamocować do uchwytu w dwóch pozycjach pozwalających na dopasowanie kąta nachylenia do potrzeb użytkownika.

- Pióro Z 154 w kształcie zbliżonym do litery Z i wysokości 154 mm, mocowane pod kątem 45 stopni.

Uniwersalność systemu zapewnia jeden rodzaj uchwytu pióra, który może być swobodnie stosowany do każdego typu piór. Specjalnie zaprojektowane wkładki dystansowe o różnej długości pozwalają na odpowiednie dopasowanie rozstawu między piórami do potrzeb użytkownika lub lokalnych warunków atmosferycznych.

Parametry Techniczne

- lekkie i wytrzymałe pióra wykonane z ekstrudowanego aluminium,
 - uchwyty piór wykonane z ekstrudowanego aluminium zapewniające dużą wytrzymałość i szybki montaż bez specjalistycznych narzędzi,
- zastosowanie prowadnic aluminiowych i wkładek dystansowych pozwala na szybką instalację i wypoziomowanie piór,
- eleganckie i nowoczesne wzornictwo,
- stały kąt nachylenia piór,
- trzy typy piór pozwalające dopasować się do architektury budynku

SUNBREAKER CLIP
pobierz plik DWG

MARKIZY

Markiza Tarasowa Dakar

Dakar to markiza, która została zaprojektowana specjalnie do zacieniania dużych tarasów. Zaletą tego systemu jest pełna kaseta o opływowych kształtach, która nadaje jej nowoczesny i elegancki wygląd równocześnie osłaniając tkaninę i ramiona przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. W celu zwiększenia ochrony tkaniny, wewnątrz kasety umieszczono dodatkowe uszczelki zabezpieczające. W konstrukcji markizy zastosowano rozkładane ramiona ze stopu aluminium, które zamocowano na uchwytach wykonanych techniką odlewu ciśnieniowego. Zastosowanie łańcucha Flyera w budowie ramion gwarantuje markizie wytrzymałość i niezawodne działanie. W przypadku większych szerokości, markiza jest wyposażone dodatkowo w podporę rury nawojowej, co gwarantuje lepsze napięcie tkaniny. Dakar to nie tylko funkcjonalna osłona przeciwsłoneczna, ale również atrakcyjny element dekoracyjny  budynku.

Wszystkie materiały akrylowe stosowane w markizach zostały zaimpregnowane środkiem ochronnym TEFLON lub SCOTCHGARD. Stwarza to doskonałą barierę ochronną i wzmacnia właściwości hydrofobowe tkaniny, a ponadto zapobiega przywieraniu zabrudzeń do materiału. Należy pamiętać, że czynniki takie jak kwaśny deszcz, zanieczyszczenia pochodzenia zwierzęcego oraz czyszczenie materiału za pomocą środków ścierających mogą zniszczyć ochronne pokrycie.

W naszej ofercie znajdą Państwo rozwiązania wiodących europejskich producentów, w tym: pełna automatyka wiatrowa i słoneczna, silniki sterowane przewodowo lub radiowo oraz przekładnie mechaniczne.

Parametry Techniczne

KASETA - tak

RURA NAWOJOWA - średnica 80mm

MONTAŻ - ściana, sufit, krokiew dachowa

WYSIĘG - 1.6m; 2.1m; 2.6m; 3.1m; 3.6m

WYSIĘG MAKSYMALNY - 3.6m

SZEROKOŚĆ MAKSYMALNA - 6.0m

SZEROKOŚĆ MINIMALNA - wysięg + 0.4m

RAMIONA - rozkładane, aluminiowe, ze sprężynami i łańcuchem płytkowym Flyera, poziomowanie ramion złożonych

RAMIONA KRZYŻOWE - brak

KĄT POCHYŁU - 5° ~ 40°

DASZEK W OPCJI - brak

KOLOR KONSTRUKCJI - lakier proszkowy: biały, beż, brąz, srebrny+grafit, grafit
POSZYCIE - ponad 100 wzorówFALBANA - wysokość standardowa 21cm (±0,5cm), kształt wg wzornika, maksymalna wysokość 40cm (falbana typ "C" i "D"), maksymalna wysokość 100cm (falbana typ "E")NAPĘD RĘCZNY - korba: 1.5m; 1.8m; 2.2mNAPĘD AUTOMATYCZNY - silnik, silnik ze zwijaniem ręcznym, nadajnik zdalnego sterowania, automatyka pogodowa wiatrowo-słoneczna, zalecamy silnik z elektronicznymi krańcówkami

Dakar
pobierz plik DWG

Markiza Tarasowa Giant

Giant dzięki swojej niezwykle solidnej konstrukcji stanowi doskonałe narzędzie do zacieniania wszelkiego rodzaju dużych powierzchni, takich jak tarasy czy restauracje na otwartym powietrzu, stanowiąc alternatywę dla stałych zadaszeń. Konstrukcja systemu wykonana z ekstrudowanego aluminium, oparta została na podwójnej belce nośnej. Aluminiowe ramiona markizy z elementami kutymi umożliwiają osiągnięcie wysięgu nawet do 5 m. Zastosowanie łańcucha Flyera w budowie ramion gwarantuje markizie niezawodną i bezpieczną pracę przez wiele lat. Możliwość zastosowania aluminiowego daszka pozwala na częściową osłonę zwiniętej tkaniny, a tym samym ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych. Odpowiednio dobrane sterowanie wraz z automatyką pogodową sprawi, że obsługa markizy Giant będzie wygodna i prosta.

Konstrukcja systemu wykonana z ekstrudowanego aluminium oparta została na podwójnej belce nośnej i wyposażona w aluminiowe, dodatkowo wzmocnione ramiona, co nie tylko zapewnia wytrzymałość systemu, ale również umożliwia osiąganie dużych wysięgów.

Wszystkie materiały akrylowe stosowane w markizach zostały zaimpregnowane środkiem ochronnym TEFLON lub SCOTCHGARD. Stwarza to doskonałą barierę ochronną i wzmacnia właściwości hydrofobowe tkaniny, a ponadto zapobiega przywieraniu zabrudzeń do materiału. Należy pamiętać, że czynniki takie jak kwaśny deszcz, zanieczyszczenia pochodzenia zwierzęcego oraz czyszczenie materiału za pomocą środków ścierających mogą zniszczyć ochronne pokrycie.

W naszej ofercie dostępne są rozwiązania wiodących europejskich producentów, w tym: pełna automatyka wiatrowa i słoneczna, silniki sterowane przewodowo lub radiowo oraz przekładnie mechaniczne.

Parametry Techniczne

KASETA - brak
RURA NAWOJOWA - średnica 78 mm
MONTAŻ - ściana
WYSIĘG - 4.0 m; 4.5 m; 5.0 m;
WYSIĘG MAKSYMALNY - 5.0 m
SZEROKOŚĆ MAKSYMALNA - 6.5 m
SZEROKOŚĆ MINIMALNA - wysięg + 0.5 m
RAMIONA - rozkładane, aluminiowe, ze sprężynami i łańcuchem płytkowym Flyera
RAMIONA KRZYŻOWE - brak
PODPORA TELESKOPOWA - tak
KĄT POCHYŁU - 5°~30°
DASZEK W OPCJI - tak
KOLOR KONSTRUKCJI - lakier proszkowy: biały, grafit strukturalny
POSZYCIE - ponad 100 wzorów
FALBANA - wysokość standardowa 21cm (± 0,5 cm), maksymalna wysokość 40 cm dla kształtu C, D, 100 cm dla kształtu E
NAPĘD AUTOMATYCZNY - silnik, automatyka pogodowa wiatrowo-słoneczna
Giant
pobierz plik DWG

Markiza Tarasowa Malta

Malta to lekka, wolnowisząca markiza, nadająca się doskonale do przesłonięcia niewielkiego tarasu lub balkonu. Jej kompaktową konstrukcję wyróżnia uniwersalny uchwyt ściennosufitowy, zapewniający szybkość i prostotę montażu, oraz umożliwiający, pochylenie markizy nawet do 85 stopni. Łańcuch Flyera zastosowany w przegubach sprawia, że są one wytrzymałe itrwałe. Konstrukcja markizy jest lakierowana techniką proszkową na kolor biały, beżowy, brązowy, grafitowy lub srebrny z wykończeniem grafitowym.

Lekkie i wytrzymałe uchwyty z kutego aluminium zapewniają trwałość konstrukcji przy stosunkowo niskiej wadze. Uchwyt uniwersalny zapewnia swobodę montażu do ściany lub sufitu.

Parametry Techniczne

KASETA - brak
RURA NAWOJOWA -80mm
MONTAŻ - ściana, sufit
WYSIĘG - 1.6m; 2.1m; 2.6m; 3.1m
WYSIĘG MAKSYMALNY - 3.1m
SZEROKOŚĆ MAKSYMALNA -5.0m
SZEROKOŚĆ MINIMALNA wysięg + 0.3m
RAMIONA - rozkładane, aluminiowe, ze sprężynami i łańcuchem płytkowym Flyera
RAMIONA KRZYŻOWE - brak
KĄT POCHYŁU - 5°~70° (mocowanie do ściany) 5°~85° (mocowanie do sufitu)
DASZEK W OPCJI - brak
KOLOR KONSTRUKCJI - lakier proszkowy: biały, beż, brąz, srebrny+grafit, grafit
POSZYCIE - ponad 100 wzorów
FALBANA wysokość standardowa 21cm (±0,5cm), kształt wg wzornika,
maksymalna wysokość 40cm (falbana typ "C" i "D")
maksymalna wysokość 100cm (falbana typ "E")

FALBANA wysokość standardowa 21cm (±0,5cm), kształt wg wzornika,
maksymalna wysokość 40cm (falbana typ "C" i "D")
maksymalna wysokość 100cm (falbana typ "E")
NAPĘD RĘCZNY - korba: 1.5m; 1.8m; 2.2m
NAPĘD AUTOMATYCZNY - silnik, silnik ze zwijaniem ręcznym, nadajnik zdalnego sterowania, automatyka pogodowa wiatrowo-słoneczna

Malta
pobierz plik DWG

Markiza Balkonowa Italia

Italia
pobierz plik DWG
Italia 2
pobierz plik DWG
Italia 3
pobierz plik DWG

Markiza Tarasowa Corsica

Corsica to markiza kasetowa stworzona z myślą o zacienianiu nowoczesnych tarasów. Konstrukcja systemu wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, co zapewnia jej trwałość i wytrzymałość. Dodatkowo zastosowanie w konstrukcji ramion łańcucha Flyera w połączeniu z precyzją wykonania przegubów gwarantuje markizie niezawodne, wieloletnie działanie. Kaseta systemu oparta została na kwadratowej belce nośnej, co przy dużych gabarytach zapewnia stabilność całej konstrukcji, a jednocześnie znacznie ułatwia jej montaż. Budowa markizy przewiduje możliwość zamontowania oświetlenia LED, co sprawia, ze użytkownik będzie mógł swobodnie korzystać z uroków letnich wieczorów. Corsica, dzięki swoim walorom estetycznym, poza funkcją zacieniającą, może stanowić również doskonały element dekoracyjny budynku, podkreślając jego indywidualny i niepowtarzalny charakter.

Konstrukcja systemy wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, co zapewnia wytrzymałość systemu. Kaseta markizy została oparta na kwadratowej rurze, co nie tylko gwarantuje ochronę poszycia, ale zapewnia również łatwość montażu. Specjalny mechanizm zapadkowy w uchwytach ramion dodatkowo wymusza perfekcyjne domknięcie belki frontowej.

Wszystkie materiały akrylowe stosowane w markizach zostały zaimpregnowane środkiem ochronnym TEFLON lub SCOTCHGARD. Stwarza to doskonałą barierę ochronną i wzmacnia właściwości hydrofobowe tkaniny, a ponadto zapobiega przywieraniu
zabrudzeń do materiału. Należy pamiętać, że czynniki takie jak kwaśny deszcz, zanieczyszczenia pochodzenia zwierzęcego oraz czyszczenie materiału za pomocą środków ścierających mogą zniszczyć ochronne pokrycie.

W naszej ofercie dostępne są rozwiązania wiodących europejskich producentów, w tym: pełna automatyka wiatrowa i słoneczna, silniki sterowane przewodowo lub radiowo oraz przekładnie mechaniczne.

Parametry Techniczne


KASETA -  tak
RURA NAWOJOWA - średnica 70 mm
MONTAŻ - ściana, sufit, krokiew dachowa
WYSIĘG - 1.6 m; 2.1 m; 2.6 m; 3.1m; 3.6 m
WYSIĘG MAKSYMALNY - 3.6 m
SZEROKOŚĆ MAKSYMALNA - 7.0 m
SZEROKOŚĆ MINIMALNA - wysięg + 0.5 m
RAMIONA - rozkładane, aluminiowe, ze sprężynami i łańcuchem płytkowym Flyera, poziomowanie ramion złożonych
RAMIONA KRZYŻOWE – brak
PODPORA TELESKOPOWA - brak
KĄT POCHYŁU-  5° ~ 35°
POSZYCIE -  ponad 100 wzorów
FALBANA - brak
NAPĘD RĘCZNY -  brak
NAPĘD AUTOMATYCZNY -  silnik, nadajnik zdalnego sterowania, automatyka pogodowa wiatrowo-słoneczna, zalecamy silnik z elektronicznymi krańcówkami
Corsica
pobierz plik DWG

Markiza Tarasowa Jamaica

Jamaica
pobierz plik DWG
Jamaica 2
pobierz plik DWG

Markiza Tarasowa Palladio

Palladio jest elegancką markizą z kasetą, która doskonale prezentuje się na dużych tarasach. Specjalna konstrukcja uchwytów ramion powoduje, że ramiona są podnoszone do góry, a belka przednia domyka się szczelnie z kasetą osłaniając zwiniętą tkaninę. Zastosowanie w konstrukcji ramion łańcucha Flyer`a w połączeniu z precyzją wykonania przegubów zapewniają markizie niezawodne działanie. Dzięki zastosowaniu podpór sprężystych rury nawojowej w markizach tkanina jest równomiernie napinana. Palladio łączy w sobie cechy markizy kasetowej z konstrukcją opartą na kwadratowej belce nośnej. Pozwala to korzystać w pełni z funkcjonalności markizy kasetowej, czyniąc ją jednocześnie łatwą w montażu. Konstrukcja markizy lakierowana jest techniką proszkową, co zabepiecza produkt przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych.

Parametry Techniczne

KASETA - tak

RURA NAWOJOWA - średnica 70mm

MONTAŻ - ściana, sufit, krokiew dachowa

WYSIĘG - 1.6m, 2.1m, 2.6m, 3.1m, 3.6m

WYSIĘG MAKSYMALNY - 3.6m

SZEROKOŚĆ MAKSYMALNA - 7.0m

SZEROKOŚĆ MINIMALNA - wysięg + 0.5m

RAMIONA - rozkładane, aluminiowe, ze sprężynami i łańcuchem płytkowym Flyera, poziomowanie ramion złożonych

RAMIONA KRZYŻOWE - tak

KĄT POCHYŁU - 5° ~ 50°

DASZEK W OPCJI - brak

Palladio
pobierz plik DWG

Markiza Tarasowa Australia

Australia jest markizą bezkasetową, która charakteryzuje się prostą, ale zarazem wytrzymałą i stabilną konstrukcją, dlatego też często jest stosowana nie tylko na tarasach o dużej powierzchni, ale również w restauracjach, kawiarniach czy sklepach stanowiąc przy okazji doskonały element dekoracyjny. Konstrukcja markizy wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, co zapewnia odporność na działanie czynników atmosferycznych i gwarantuje długą żywotność produktu. Dodatkowo oparta jest ona na stalowej belce kwadratowej, co daje pewną swobodę w wyborze miejsca zamocowania uchwytów czyniąc markizę łatwą w montażu. Dzięki zastosowaniu centralnej podpory rury nawojowej, która niweluje możliwość ugięcia rury, tkanina zastosowana w markizie pozostaje odpowiednio napięta nawet przy dużych szerokościach. Trwałe i niezawodne działanie produktu zapewnia zastosowanie w ramionach markizy niezwykle wytrzymałego łańcucha Flyera. W przypadku markizy Australia istnieje możliwość zastosowania specjalnych ramion krzyżowych, które doskonale sprawdzają się w sytuacjach, gdy wielkość wysięgu przewyższa szerokość powierzchni. Pomimo swej prostoty Australia stanowi doskonałą osłonę przeciwsłoneczną, która idealnie wkomponuje się w każde otoczenie.

Wszystkie materiały akrylowe stosowane w markizach zostały zaimpregnowane środkiem ochronnym TEFLON lub SCOTCHGARD. Stwarza to doskonałą barierę ochronną i wzmacnia właściwości hydrofobowe tkaniny, a ponadto zapobiega przywieraniu zabrudzeń do materiału. Należy pamiętać, że czynniki takie jak kwaśny deszcz, zanieczyszczenia pochodzenia zwierzęcego oraz czyszczenie materiału za pomocą środków ścierających mogą zniszczyć ochronne pokrycie.

W naszej ofercie dostępne są rozwiązania wiodących europejskich producentów, w tym: pełna automatyka wiatrowa i słoneczna, silniki sterowane przewodowo lub radiowo oraz przekładnie mechaniczne.

Parametry Techniczne:

KASETA - brak
RURA NAWOJOWA - średnica 70 mm i 80mm
MONTAŻ - ściana, sufit, krokiew dachowa
WYSIĘG -1.6m; 2.1m; 2.6m; 3.1m; 3.6m
WYSIĘG MAKSYMALNY - 3.6m
SZEROKOŚĆ MAKSYMALNA -7.0m
SZEROKOŚĆ MINIMALNA wysięg + 0.35m
RAMIONA - rozkładane, aluminiowe, ze sprężynami i łańcuchem płytkowym Flyera, poziomowanie ramion złożonych, w przypadku ramion krzyżowych szerokość minimalna wysięg - 0.4m
RAMIONA KRZYŻOWE - tak
KĄT POCHYŁU - 5° ~ 60°
DASZEK W OPCJI - brak
KOLOR KONSTRUKCJI -lakier proszkowy: biały, beż, brąz, srebrny+grafit, grafit
POSZYCIE - ponad 100 wzorów
FALBANA - wysokość standardowa 21cm (±0,5cm), kształt wg wzornika,maksymalna wysokość 40cm (falbana typ "C" i "D"), maksymalna wysokość 100cm (falbana typ "E")
NAPĘD RĘCZNY - korba: 1.5m; 1.8m; 2.2m
NAPĘD AUTOMATYCZNY - silnik, silnik ze zwijaniem ręcznym, nadajnik zdalnego sterowania, automatyka pogodowa wiatrowo-słoneczna

Australia
pobierz plik DWG

Markiza Tarasowa Casablanca

Casablanca jest markizą kasetową, która idealnie sprawdza się na większych tarasach. Dzięki swojej budowie markiza ta stanowi nie tylko perfekcyjną osłonę przeciwsłoneczną, ale również estetyczny element dekoracyjny budynku. Trwałość i wytrzymałość systemu zapewnia specjalnie zaprojektowana konstrukcja, która wykonana jest z ekstrudowanego aluminium. Zastosowanie łańcucha Flyera w konstrukcji ramion gwarantuje markizie niezawodną i bezpieczną pracę. Markizy o większej szerokości wyposażone są w podporę rury nawojowej, dzięki czemu tkanina napinana jest bardziej równomiernie. Zastosowanie wewnątrz kasety specjalnych uszczelek zabezpieczających sprawiło, że materiał jest dodatkowo chroniony przed działaniem czynników atmosferycznych. Ponadto odpowiednio dobrane sterowanie elektryczne wraz z automatyką pogodową sprawi, że obsługa markizy Casablanca okaże się bardzo prosta i funkcjonalna.

Konstrukcja systemu wykonana jest z ekstrudowanego aluminium. Dodatkowo zastosowano ramiona aluminiowe, które zamocowano na uchwytach wykonanych techniką odlewu ciśnieniowego, co zapewnia wytrzymałość i stabilność systemu.

Wszystkie materiały akrylowe stosowane w markizach zostały zaimpregnowane środkiem ochronnym TEFLON lub SCOTCHGARD. Stwarza to doskonałą barierę ochronną i wzmacnia właściwości hydrofobowe tkaniny, a ponadto zapobiega przywieraniu zabrudzeń do materiału. Należy pamiętać, że czynniki takie jak kwaśny deszcz, zanieczyszczenia pochodzenia
zwierzęcego oraz czyszczenie materiału za pomocą środków ścierających mogą zniszczyć ochronne pokrycie.

W naszej ofercie dostępne są rozwiązania wiodących europejskich producentów, w tym: pełna automatyka wiatrowa i słoneczna, silniki sterowane przewodowo lub radiowo oraz przekładnie mechaniczne.

Parametry Techniczne

KASETA - tak
RURA NAWOJOWA - średnica 78 mm
MONTAŻ - ściana, sufit, krokiew dachowa
WYSIĘG - 1.6 m; 2.1 m; 2.6 m; 3.1 m; 3.6 m
WYSIĘG MAKSYMALNY - 3.6 m
SZEROKOŚĆ MAKSYMALNA - 6.0 m
SZEROKOŚĆ MINIMALNA - wysięg + 0.4 m
RAMIONA - rozkładane, aluminiowe, ze sprężynami i łańcuchem płytkowym Flyera, poziomowanie ramion złożonych
RAMIONA KRZYŻOWE - brak
PODPORA TELESKOPOWA - brak
KĄT POCHYŁU - 5° ~ 40°
KOLOR KONSTRUKCJI - lakier proszkowy: biały, beż, brąz, grafit strukturalny, srebrny
POSZYCIE - ponad 100 wzorów
FALBANA - brak
NAPĘD RĘCZNY korba - 1.5 m; 1.8 m; 2.2 m
NAPĘD AUTOMATYCZNY - silnik, silnik ze zwijaniem ręcznym, nadajnik zdalnego sterowania, automatyka pogodowa wiatrowo-słoneczna, zalecamy silnik z elektronicznymi krańcówkami

Casablanca
pobierz plik DWG

Markiza Tarasowa Silver Plus

Silver Plus jest markizą bezkasetową o lekkiej konstrukcji, która znajduje zastosowanie w szczególności w budownictwie mieszkaniowym na średniej wielkości tarasach i balkonach. Jej elementy konstrukcyjne wykonane są z wysokogatunkowego stopu aluminium, co zapewnia odporność na działanie czynników atmosferycznych. Zastosowanie w przegubach niezwykle trwałego łańcucha Flyera gwarantuje niezawodną pracę produktu w trakcie wieloletniego użytkowania.  Cała konstrukcja markizy oparta jest dodatkowo na solidnej belce stalowej, co znacznie upraszcza jej montaż, dając pewną swobodę w rozmieszczaniu uchwytów montażowych zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy do czynienia z wymagającym podłożem. Zaletą markizy jest możliwość zastosowania aluminiowego daszku, który ochrania zwiniętą tkaninę podczas opadów deszczu i śniegu. Konstrukcja markizy lakierowana jest techniką proszkową na kolor biały, a możliwość zastosowania zestawu ramion krzyżowych, sprawia, że produkt ten może być zastosowany w przypadku, gdy wysięg jej jest większy niż szerokość całkowita. Silver Plus jest bardzo funkcjonalnym i estetycznym rozwiązaniem, który wpływa znacznie na poprawę komfortu wypoczynku w upalne dni, chroniąc również przed krótkotrwałym deszczem.

Parametry Techniczne

KASETA - brak

RURA NAWOJOWA - średnica 70 mm i 80mm

MONTAŻ - ściana, sufit, krokiew dachowa

WYSIĘG 1.6m; 1.9m; 2.2m; 2.5m

WYSIĘG MAKSYMALNY 2.5m

SZEROKOŚĆ MAKSYMALNA - 5.3m

SZEROKOŚĆ MINIMALNA wysięg + 0.4m

RAMIONA - rozkładane, aluminiowe, ze sprężynami i łańcuchem płytkowym Flyera, w przypadku ramion krzyżowych szerokość minimalna wysięg - 0.4m

RAMIONA KRZYŻOWE - tak

KĄT POCHYŁU - 5° ~ 40°

DASZEK W OPCJI - tak

KOLOR KONSTRUKCJI - lakier proszkowy: biały

POSZYCIE - ponad 100 wzorów

NAPĘD RĘCZNY - korba: 1.5m; 1.8m; 2.2m

NAPĘD AUTOMATYCZNY silnik, silnik ze zwijaniem ręcznym, nadajnik zdalnego sterowania, automatyka pogodowa wiatrowo-słoneczna

FALBANA - wysokość standardowa 21cm (±0,5cm), kształt wg wzornika,
maksymalna wysokość 40cm (falbana typ "C" i "D")
maksymalna wysokość 100cm (falbana typ "E")

Silver Plus
pobierz plik DWG

Bora

Bora
pobierz plik DWG

PERGOLE

SB400

SB400
pobierz plik DWG

SB500

SB500 1
pobierz plik DWG
SB500 2
pobierz plik DWG

SOLID

SOLID
pobierz plik DWG
SOLID 4
pobierz plik DWG
SOLID 2
pobierz plik DWG
SOLID 3
pobierz plik DWG
wróć

Kontakt:

Jakub Jary

Specjalista ds. sprzedaży obiektowej

T: +48 668 184 154

e-mail: jakub.jary@archiselt.com